Cinsellikte Önemli Bilgiler ve Keyifli Cinsel Beraberlik • 2024

Kayaşehir escort ile keyifli cinsel beraberlik incelenirken cinselliğin oldukça kişisel bir deneyim olduğu göz önünde bulundurmalıyız. Kişilerin deneyimlerinin bu konuda farklılık gösterebildiğini de bilmeniz gerekmektedir. İşte detaylar!

Cinsellikte önemli bilgiler arasında korunma en temel hususlardandır. Kadınların ya da erkeklerin kullanabilecekleri korunma yöntemleri mevcuttur. Kadınlar genelde doğum kontrol haplarını tercih etmektedir.

  • Cinsellikte Ön Sevişmeye Dikkat!

Son dönemlerde ülkemizde bu hapların fiyatlarında çok büyük bir artış meydana gelmesi sorun yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra ertesi gün hapı da tedbirsiz cinsel beraberliklerin sonrasında sıklıkla tercih edilen seçeneklerdendir.

Cinsellikte Önemli Bilgiler ve Keyifli Cinsel Beraberlik

Erkekler ise geri çekilme yöntemi ve prezervatifi tercih etmektedir. Prezervatif kullanımının çok daha yerine bir yöntem olduğunun farkında olmalısınız. Bu bilgiler analiz edilirken kadınlar için ön sevişmenin ne derece önemli olduğu bir kere daha görülmektedir.

Özellikle partneriniz daha öncesinde herhangi bir cinsel beraberlik yaşamadıysa onunla direkt olarak ilişkiye girmektense ön sevişme ile onu sürece alıştırmak çok daha yerinde bir tercih olacaktır.

  • Kadınların bedensel yakınlaşma kadar duygusal yakınlaşmaya da önem verdiği görülmektedir.
  • Bu nedenle kadının beraberliğe kendini hazırlaması ve partnerinin de bu aşamada ona yardımcı olması büyük önem arz etmektedir.
  • Kadınların bedensel olarak yakınlık kurmak için belirli bir ısınma sürecine tabi olması büyük önem arz eder.
  • Erkeklerin maalesef ki bu konuda çok da sabırlı olmadığını görüyoruz!

Bu detaylara dikkat ederek şuana kadar elde ettiğiniz cinsel deneyimden daha gelişmiş sonuç ortaya koyabilirsiniz.

  • Erkeklerde Temizliğe Dikkat!

Erkeklerin cinsel ilişki öncesinde beden temizliklerine büyük önem vermeleri gerekmektedir. Bu konuda özensiz davranan erkeklerin kadınlar üzerinde oldukça olumsuz bir izlenim yarattıklarını da eklemek gerekir.

Erkeklerde temizliğe önem veren kadınların en ufak bir sorunda ikili ilişkiden tamamen tiksinmesi gibi olumsuzluklar yaşanabilmektedir.

Mahremiyete Dikkat!

Cinsellikte önemli bilgiler kesinlikle yakın arkadaşlar ile ya da aile ile paylaşılmamalıdır. Sizin sevgiliniz ile ya da eşiniz ile yaşamış olduğunuz cinsel deneyimin farklı bir kişiye anlatılması bu ilişkinin mahremiyetini zedelemektedir.

Aynı zamanda özel ilişki olduğu için karşı tarafın size olan güveninde de sorun yaratabilmektedir. Mahremiyet konusunda çok hassas davranmanız gerekmektedir. Özellikle dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de partneriniz ile olabildiğince açık olmanızdır.

Dışarıya bu konuda ne kadar kapalıysanız partnerinize o kadar açık olmanız tavsiye edilmektedir. Cinsellikte önemli bilgiler incelenirken sonuç odaklı bir cinsel beraberliğin keyif vermeyeceğini bilerek hareket etmeniz gerekmektedir.

  • Partneriniz ile Sohbet Edin 

Partneriniz ile sohbet etmek cinsel ilişkiyi etkiler. Özellikle olduğundan daha verimli hale getirir.

Özellikle ön sevişmenin öncesinde sohbet etmek kadınların rahatlamasını sağlar. Bu sayede erkeklerin de sürece ısınmasını sağlamak için verimli bir metot olacaktır. Fakat ne yazık ki birçok erkek bu şekilde sohbet ederek cinsel ilişkiye girmekten kaçınmaktadır.

  

KategorilerGenel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir